Leksykon odżywek – kreatyna

W leksykonie preparatów i odżywek kulturystycznych, kreatyna jest jednym z popularniejszych terminów. To jedna z substancji najlepiej przebadanych i o najbardziej udokumentowanym działaniu. Jest też w pełni bezpieczna, jeśli oczywiście stosujemy ją w zalecanych dawkach.
Kreatyna to substancja, która występuje naturalnie w naszym organizmie – kumuluje się przede wszystkim w tkance mięśniowej. Jej zadanie to kumulacja energii, a więc im więcej kreatyny, tym więcej mamy siły i możliwości do rozbudowy tkanki mięśniowej. Suplementacja kreatyną pozwala nie tylko szybciej osiągnąć efekty treningowe, ale też lepiej znosić wysiłek na siłowni, nawet podczas bardzo intensywnych ćwiczeń.
Kreatynę poleca się osobom, które uprawiają sporty wymagające dużej ilości energii – sprinterzy, kulturyści, sportowcy zajmujący się podnoszeniem ciężarów. Kreatyna pozwala wyzwolić energię szybciej i na dłużej. Najlepiej przyswajalna jest kreatyna w postaci monohydratu. Stosuje się ją zarówno przed treningiem, jak i preparat potreningowy, regeneracyjny.

Previous post Cykl kreatynowy
Next post Najlepsza kreatyna